Достапни линкови

Торино: Испрашување на генералниот менаџер на Јувентус


Генералниот менаџер на италијанскиот фудбалски шампион Јувентус денеска ќе биде испрашуван од обвинителите во врска со, како што се оценува, најголемиот спортски скандал во таа земја. Лучано Моџи е обвиниет за местење на резултатите со тоа што манипулирал со изборот на фудабслките судии. Тој и целиот менаџерски тим на Јувентус поднесоа оставки. Во скандалот, според агенциите, биле вклучени четириестина фудбалери и судии.
XS
SM
MD
LG