Достапни линкови

Техеран: Писмо на иранскиот претседател Ахмадинеџат до американскиот претседател Буш


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат му напишал писми на американскиот претседател Џорџ Буш во кое предлага нови начини за надминување на тензиите во светот, е соопштено во Техеран. Писмото ќе и било предадено на швајцарската амбасада во Техеран, кој ги застапува американските интереси во Иран.
XS
SM
MD
LG