Достапни линкови

Пекинг: Посета на рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов денеска ја започнува тридневната посета на Кина. Покрај средбите со кинеските колеги, Иванов ке се сосатбне и со партнерите од Шангајската трговска организација во која се и Казахстан, Киргистан, Узбекистан и Таџикистан.
XS
SM
MD
LG