Достапни линкови

Париз/Рим: Најмалку десетина лица уапсени во Италија и Франција


Најмалку десетина луѓе биле уапсени изутрината во Италија и Франција како дела од заедничката антитерористичка акција на овие две земји. Полицијата во италијанскиот град Неапол соопшти дека уапсените и припаѓале на Алжирската група на Ал Каида.
XS
SM
MD
LG