Достапни линкови

Вашингтон: Кинескиот претседател Џинтао во посета на Соединетите држави


Кинескиот претседател Ху Џинтао денеска треба да пристигне во 4 дневна посета на Соединетите Држави. Тој утре во Сиетл ќе се состане со американскиот претседател Џорџ Буш. Разговорите ќе бидат фокусирани врз економските односи, како и нуклеарните програми на Иран и Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG