Достапни линкови

Вашингтон: Ризик од терористички напад во Русија


Стејт Департментот ги предупреди американците да бидат претпазливи доколку патуваат или живеат во Русија. Се оценува дека постои ризик американците да станат жртви на евентуален терористички напад.
XS
SM
MD
LG