Достапни линкови

Блекбурн: Според Кондолиза Рајс, САД направиле илјадници тактички грешки во Ирак


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека Соединетите Држави направиле илјадници тактички грешки во Ирак, но оти одлуката за инвазија и за соборување на Садам Хусеин била исправна. Рајс вчера престојуваше во британскиот град Блекбурн.
XS
SM
MD
LG