Достапни линкови

Техеран: ОН ќе испратат експертски тим за санирање на последиците од серијата земјотреси


Обединетите Нации ќе испратат тим експерти во Иран за да помогнат во санирањето на последиците од вчерашната серија земјотреси што го зафатија западниот дел на земјата при што околу 70 луѓе загинаа, а над илјада и 200 беа повредени. Помош понудија и Соединетите Држави, а претседателот Буш изрази сочуство за загинатите.
XS
SM
MD
LG