Достапни линкови

Свет: Денеска помрачување на сонцето


На многу места во светот денеска е возможно да се види помрачувањето на Сонцето. Процентот на површината на Сонцето кое ќе биде покриено од Месечината ќе изнесува над шеесет насто, велат астрономите.
XS
SM
MD
LG