Достапни линкови

Талин: Почина поранешниот претседател на Естонија Ленарт Мери


Поранешниот претседател на Естонија Ленарт Мери, клучната личност во движењето за независноста на таа балтичка земја, починал синоќа на седумдесет и седум годишна возраст. Тој беше претседател на Естонија од илјада деветстотини деведесет и втората до две илјади и првата година.
XS
SM
MD
LG