Достапни линкови

Букурешт: Посета на македонскиот претседател Бранко Црвенковски


Македонскиот претседател Бранко Црвенковски во рамките на дводневната официјална посета на Романија денеска ќе се сретне со романскиот претседател Трајан Басеску и со премиерот Калин Попеску Таричеану. Предвидена е и средба со патријархот на Романската православна црква господин Теоктист.
XS
SM
MD
LG