Достапни линкови

Ерусалим: Новата палестинска влада ќе биде терористичко тело


Вршителот на должноста премиер на Израел Ехуд Олмерт денеска, на почетокот на состанокот на кабинетот кој треба да ги договори мерките против палестинаската влада изјави дека новата влада на милитатното движење Хамас ке биде терористичко тело. Олмерт рече дека Израел нема да контактира со владат која го вклучува Хамас. Предходно во воздушен напад од страна на израелската армија во Газа загинаа двајца Палестинци.Според армијата Палестинците се обидувале да подметнат бомба во близина на безбедносната зона мегу Газа и Израел.
XS
SM
MD
LG