Достапни линкови

Гватемала: Пет дечиња загинале во пожар


Жарче од Божиќен огномет го предизвикал пожарот во една куќа во Гватемала при што загинаа пет дечиња, соопштија властите. Загинатите имале меѓу две и тринаесет госини.
XS
SM
MD
LG