Достапни линкови

Бирмингем: Осквернавени 30 муслимански гробови


На гробиштата во Бирмингем во Британија се оскрнавени околу 30 муслиманки гробови, соопшти британската полиција кое ова дело го третира како кривично со расни мотиви. Во Бирмингем се наоѓа најголемата џамија во Европа и таму живее најголемата муслиманска заедница во Британија. Тензиите во овој град пораснаа по нередите отако минатиот месец имаше гласини дека еден британец од азиско потекло силувал девојка.
XS
SM
MD
LG