Достапни линкови

Киев: Пет лица загинаа во експлозија во рудник во Украина


Пет лица загинаа, а тројца се ранети во експлозија во рудник во Украина, соопшти Министерството за вонредни состојби. Портпаролот на Министерството прецизира дека експлозијата се случила вчера на 550 метра под земја во рудник за јаглен, во западниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG