Достапни линкови

Хеброн: Еден Палестинец убиен во инцидент


Во денешниот инцидент што се случил во Хеброн бил убиен еден палестинец откако тој се обидел да нападне друг израелски војник, соошти изрелската војска. Во друг напад што се случил во Западниот Брег изрелските војници убиле еден а раниле двајаца вооружени Палестинци, јавија агенциите.
XS
SM
MD
LG