Достапни линкови

Охајо: Деветмина загинати во пожар


Во синоќешниот пожар што се случил во приватна куќа во Охајо загинале девет луѓе меѓу кои седум деца, јавија агенциите. За причините за пожарот се води истрга.
XS
SM
MD
LG