Достапни линкови

Бакуба: Најмалку 10 ирачки полицаијци и војници загинале во серија напади на бутновниците


Најмалку 10 ирачки полицајци и војници загинале, а 20-тина биле повредени во серијата напади на бунтовниците во градот Бакуба, 65 километри северно од Багдад. Според американските сили, покрај нападите со автомобили бомби и подметнати експлозии, биле истрелани и неколку ракети врз центарот на градот.
XS
SM
MD
LG