Достапни линкови

Багдад: Најмалку петмина полицајци загинаа во експлозии на автомобили бомби


Најмалку петмина полицајци загинале денеска во Ирак кога експлодирале два автомобила бомби во близина на министерството за внатрешни работи во Багдад. Во нападот имало и неколкумина повредени полицајци.
XS
SM
MD
LG