Достапни линкови

Холандија: На Марс можеби има живот?


Научните на Европската вселенска агенција соопштија дека веруваат оти на Марс имало а можеби и се уште има живот и побараа на Црвената Планета да биде испратена наова мисија. Марс од сите планети во Сончевиот систем највеќе наликува на земјата, рече Аугустин Чичаро на крајот од едно едно неделната конференција во Холандија.
XS
SM
MD
LG