Достапни линкови

Пакистан: Експлозија на гасовод


Непознати напаѓачи кренале во воздуш еден гасовод во источен пакистан, што е втор таков инцидент во последниов месец. Постројките за гас се честа мета на екстремиетите во Пакистан, а во последно време ваквите напади зачестија.
XS
SM
MD
LG