Достапни линкови

Мосул: Контра офанзива на американските сили


Американските сили во Ирак покренаа контра офанзива против бунтовниците во градот Мосул и во јужниот дел на Багдад. Овие акции биле поддржани од американски авиони и според воени извори во Багдад, во нив биле убиени дваесет и пет бунтовници. Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека од птресудна важност за Ирак е општите избори да се одржат во предвидениот термин, триесетти идниот месец.
XS
SM
MD
LG