Достапни линкови

Киев: Кучма треба да ги потпише законските промени што ќе овозможат втор круг избори


Украинскиот претседател на заминување Леонид Кучма денеска ги потпиша клучните законски промени кои овозможуваат повторување на вториот круг председателски избори во земјата. Тие ќе бидат одржани на 26 декември.
XS
SM
MD
LG