Достапни линкови

Мадрид: Уапсени четворица Мароканци осомничени за мартовскиот терористички напад


Шпанската полиција уапси 4-ца мароканци, кои се осомничени за вмешаност во мартовскиот терористички напад во Мадрид. Според соопштението на Министерството за внатрешни работи, уапсените се обидувале на Канарските острови да воспостават логистичка база на мароканската исламистичка група која е поврзана со Ал Каида.
XS
SM
MD
LG