Достапни линкови

Киев: Украинскиот врховен суд треба да се произнесе во врска со обвинувањата на опозицијата


Украинскиот Врховен суд денеска треба да се произнесе во врска со обвинувањата на опозицијата за изборен фалисификат на претседателските избори. Стотици подржувачи на опозицијата се собраа пред судот, кој не може да ги поништи резултатите во целина, туку само во одделни региони.
XS
SM
MD
LG