Достапни линкови

Њујорк: Според Анан, сеуште е рано да се зборува за долгорочниот статус на Косово


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан оцени дека е прерано да се зборува за долгорочниот статус на Косово и покрај напредокот направен по мартовските насилства. Во извештајот до Советот за Безбедност Анан прецизира дека тој напредок е ограничен и оти се уште не се постигнати стандардите за идниот косовски статус.
XS
SM
MD
LG