Достапни линкови

Вашингтон: Албанските криминални групи во САД сериозен проблем


Албанските криминални групи кои дејствуваат во Соединетите Држави претставуваат сериозен проблем, изјави за Си Ен Ен помошник директорот на криминалнистичкиот отсек на американското Федерално истражно биро, Крис Свекер. Според Еф Би Ај, групите кои ги формирале албанци од Косово, Македонија и Црна Гора, биле познати по нивните свирепи методи и ја загрозувале водечката позиција на италијанската Коза Ностра.
XS
SM
MD
LG