Достапни линкови

Њујорк: Статуата на слободата денеска повторно ќе биде отворена за посетители


Денеска во Њу Јорк ќе биде отворена за посетители американската статуа на слободата за прв пат по нападите врз Соединетите Држави на 11 септември 2001 година. Статуата национален симбол, подарок од Франција во 1886, беше затворена речиси три години поради безбедносни подобрувања за што беа донирани повеќе од 30 милиони долари.
XS
SM
MD
LG