Достапни линкови

Сеул: Кореа ќе ја смени позицијата во светот, доколку се откаже од оружјето за масовно уништување


Американскиот државен потсекретар Џон Болтон денеска во Сеул изјави дека Северна Кореја може брзо да ја смени својата позиција во меѓународната заедница доколку го следи либискиот пример и се откаже од оружјето за масовно уништување. Тој оцени дека таквиот потег на Пјонг јанг би бил стратегиска инвестиција за сопствената иднина.
XS
SM
MD
LG