Достапни линкови

Москва: 40 жртви во синоќешната експлозија во рудник за јаглен


Руските официјлани претсвници соопштија дека билансот на загинатите во вчерашната експлозија на метан во рудникот за јаглен во сибирската облста Камерево денеска се искачи на 40 лице. Во меѓувреме спасувачките екипи продолжуваат да трегаат по телата на останатите седум рудари.
XS
SM
MD
LG