Достапни линкови

Скопје: Координаторот на Пактот за стабилоност Бусек во тридневна посета на Македонија


Специјалниот координатор на Пактот за стабилност на Југоисточна Европа Ерхард Бусек денеска треба да допатува во тридневна посета на Македонија. Тој ќе има средби со македонскиот државен врв, а ќе учествува и на Форумот за деловно партнерство меѓу јавниот и приватниот сектор и на годишниот Совет на инвеститори.
XS
SM
MD
LG