Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН ги осуди нападите во Ирак


Советот за безбедност на Обединетите Нации синоќа ги осуди нападите врз странците, ирачаните и врз сојузничките сили во Ирак. Советот ги повика сите држави на целосна соработка во напорите извршителите и организаторите на таквите напади да бидат изведени пред лицето на правдата.
XS
SM
MD
LG