Достапни линкови

Јалта: Самит на Заедницата на независни држави


Во украинското летувалиште Јалта се одржува самит на Заедницата на независни држави. Главна тема на состанокот е формирањето зона на слободна трговија меѓу овие дванаесет држави од поранешниот Советски Сојуз.
XS
SM
MD
LG