Достапни линкови

Њу Делхи: Посета на израелскиот премиер Ариел Шарон


Израелскиот премиер Ариел Шарон денеска допатува во Њу Делхи што преставува прва посета на Индија на еден израелски премиер. Според извештајите, се очекува на разговорите да стане збор за договорот според кој Индија би го купила израелскиот радарски систем Фалкон вреден милијарда долари. За три дневната посета на Шарон во Индија се преземени големи безбедносни мерки. Групи индиски муслимани протестираа обвинувајќи го израелскиот премиер дека е непријател на исламот.
XS
SM
MD
LG