Достапни линкови

Рим: Состанок на шефовите на дипломатиите на ЕУ


Шефовите на дипломатиите на Европската Унија денеска одржуваат неформален состанок во Италија. Главни теми, како што јавуваат агенциите, се конфликтот на Блискиот Исток и насилствата кои ги попречувааат напорите за обнова на Ирак. На дводневниот состанок ке се разговара и за американската резолуција за Ирак.
XS
SM
MD
LG