Достапни линкови

Дрезден: Средба Шредер - Ширак


Германскиот канцелар Герхард Шредер и францускиот претседател Жак Ширак денеска во Дрезден ќе разговараат за иднината на Европската Унија и за растечките насилства во Ирак и на Блискиот Исток. На неформалната средба ќе учествуваат и шефовите на дипломатиите на двете земји, Јошка Фишер и Доминик Де Вилпен.
XS
SM
MD
LG