Достапни линкови

Рим: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин од денеска е во посета на Италија, каде што за време на викендот ќе разговара со италијанскиот премиер Силвио Берлускони. Како што е најавено, главна тема ќе биде идната соработка на Русија со Европската Унија.
XS
SM
MD
LG