Достапни линкови

Токио: Јапонскиот премиер отпатува во посета на Германија, Полска и Чешка


Јапонскиот премиер Јуниширо Коизуми денеска отпатува во посета на Германија Полска и на Чешка каде што ќе се сретне со претставниците на тие земји во разговори за ситуацијата во Ирак и за прашања од мегународната безбедност. На разговорите ќе стане збор и за нуклеарната криза во Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG