Достапни линкови

Перу: Најмалку 60 деца умреле како последица на студеното време


Најмалку 60 деца умреле како последица на студеното време на Андите во југо-источен Перу, кое трае веќе неколку месеци, соопшти метеоролошката служба на таа земја. Околу градот Пуно температурата е околу минус 23 степени, а локалните власти апелираат за помош во лекови и кебиња.
XS
SM
MD
LG