Достапни линкови

Техеран: Синоќа судири меѓу полицијата и демонстрантите


Синоќа во Иран дојде до судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на универзитетот во техеран, за време на одбележувањето на 4-годишнината од студентските немири во земјата. Полицијата употреби солзавец, а потоа и физички ги нападна демонстрантите кои се залагаат за реформи и смена на верските власти во земјата.
XS
SM
MD
LG