Достапни линкови

Киркут: Ослободени 11-те турски војници


Американските сили во Ирак ги ослободија 11-те турски војници што во петокот беа уапсени поради сомневањето дека сакале да извршта атентат врз градоначалникот на Киркут. До ова доаѓа по интензивните дипломатски преговори меѓу Анкара и Вашингтон.
XS
SM
MD
LG