Достапни линкови

Тирана: Уапсен Гафур Адили, еден од водачите на АНА


Албанската полиција во Тирана го уапсила Гафур Адили, кој се смета за еден од водачите на АНА, која ја презеде одговорноста за неколкуте напади во Македонија, јужна Србија и на Косово, јави Асошиетед прес. Полицијата открила дека Адили и уште едно лице, чиј идентитет не е соопштен, влегле во Албанија од Македонија со лажни пасоши.
XS
SM
MD
LG