Достапни линкови

Њујорк: Презентација на извештајот за иранската нуклеарна програма


Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија денеска во телата на Обединетите Нации ќе го презентира извештајот за иранската нуклеарна програма по инсепкцијата извршена минатата недела. Техеран, на обвинувањата на Вашингтон дека развива воена нуклеарна програма, одговори дека станува збор за програма за производство на електрична енергија.
XS
SM
MD
LG