Достапни линкови

Пекинг: Прв пат по шест недели без нов случај на САРС


За прват во последниве 6 недели Кина денеска не пријави нови случаи на заболени од Сарс. Билансот на починати од фаталната нетипична пневмонија во Кина изнесува 334 лица.
XS
SM
MD
LG