Достапни линкови

Фалуџа: Американските сили убиле двајца Ирачани во престрелка


Американските сили убиле двајца ирачани во претрелките во градот Фалуџа, кои избувнале откако непознати напаѓачи истрелале анти-тенковска ракета врз американско оклопно возило. Нема информации за евентуални повредени Aмериканци.
XS
SM
MD
LG