Достапни линкови

Салцбург: Дводневен состанок на шефовите на државиет од Централна и Источна Европа


Во австрискиот град Салцбург се одржува дводневен состанок на шефовите на државите од Централна и Источна Европа, кој е посветен на регионалната соработка и проширувањето на Европската Унија. Ќе се расправа и за улогата на Европа во светската политика.
XS
SM
MD
LG