Достапни линкови

Пекинг: Кинескиот премиер предупреди на опасноста од САРС


Кинескиот премиер Вен Џиабао предупреди дека проблемот со САРС-от во земјата останува тежок и оти болеста би можела да се прошири и во кинеските села. Инаку, денеска полицијата соопшти дека уапсила девет лица кои биле предводници на протестите против плановите за изградба на клиника за САРС-от во градот Тијанџин. Досега во Кина од ова болест умреле најмалку двесте триесет и пет луѓе.
XS
SM
MD
LG