Достапни линкови

Брисел: Франција, Германија, Белгија и Луксембург разговараат за зголемена соработка во одбраната


Лидерите на Франција, Германија, Белгија и Луксембург на денешниот состанок во Брисел дискутираат за нашините за зголемување на меѓусебната одбранбена соработка. Овие три земји беа против американската интервенција против режимот на Садам Хусеин. Белгискиот премиер Ги Верховштад изјави дека самитот нема да биде насочен против НАТО или против Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG