Достапни линкови

Парагвај: Никанор Дуарте нов претседател


На претседателските избори во Парагвај победи Никанор Дуарте, кандидат на партијата Колорадо. Оваа партија е на власт во Парагвај во последните 56 години.
XS
SM
MD
LG