Достапни линкови

Атина: Ширак смета дека ОН треба да решат за укинување на санкциите против Ирак


Претседателот на Франција Жак Ширак денеска во Атина изјави дека Обединетите Нации треба да решат кога и како ќе ги укинат санкциите против Ирак. Тој додаде дека тоа долго време беше и француска заложба.
XS
SM
MD
LG